Pohřbívání zemřelých je poslední služba lásky, kterou prokazujeme těm, kteří nás předešli…

Žijeme v 21.století a běh života se nemění. Člověk se narodí a zemře. Ale co se mění, je způsob pohřbívání a úcta k lidskému tělu.

Konec života našich blízkých nesmazatelně zasáhne do života každého z nás. Pochopit nezměrnost bolesti, která takové rozloučení provází je jen stěží slovy vyjádřitelné a nelze ji zmírnit.

Zármutek je však do jisté míry výrazem prázdnoty, která se rozléhá na naší nové životní cestě. Tato prázdnota se zmocňuje našich vzpomínek, je však jen znakem naší nevyrovnanosti s odchodem blízkého člověka.

Poslední rozloučení tak nemusí být nutně událostí, která v nás podobné pocity umocňuje. Důstojnost neznamená vyvolávání lítosti a smutku, ale třeba i milé zavzpomínání na zemřelého v přítomnosti jeho nejbližších.

Nehledejme slzy a smutek, ale těšme se z pomyšlení, že náš blízký, který odešel z tohoto světa, je v myšlenkách s námi. Pokusme se tedy při rozloučení s jeho fyzickým bytím vzpomínat jen na to dobré.

NOVINKY

Moderné krematórium Hustopeče

Iba v šesťtisícovom meste Hustopeče v okrese Břeclav v Juhomoravskom kraji sa nachádza najmodernejšie krematórium v Českej republike.
Zdroj Slovenské pohrebníctvo čtěte více...

Rozhovor s ředitelem krematoria Hustopeče

Ing. Zdeněk Valíček poskytl rozhovor portálu Slovenské pohrebníctvo...
Zdroj Slovenské pohrebníctvo čtěte více...

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová navštívila naše krematorium v Hustopečích...

"Jsem potěšená, že v Hustopečích je všechno v pořádku. Dokonce už nyní splňují to, co budeme v připravované novele požadovat," řekla ministryně Šlechtová bezprostředně po návštěvě našeho krematoria... Zdroj Břeclavský deník čtěte více...

Pohřebnictví Nostalgie je tady pro Vás.

Pro převoz zesnulých
volejte prosím
NONSTOP TELEFON
533 424 046
602 891 347
Vyhledejte naší nejbližší
pobočku
pro Vaší osobní návštěvu.
Jsme připraveni Vám pomoci.

Pohřebnictví NOSTALGIE s.r.o. • Křídlovická 31, 603 00 Brno • tel.: 533 424 046 • fax: 533 424 037 • e-mail: prochazkova.lada@nostalgie.cz
copyright © Nostalgie 2012